Інформація

Питання, що часто задаються

Робоча карта – це документ,який забезпечить вам довгострокове офіційне перебування в Чеській Республіці.Вона надається у випадку,коли іноземець хоче офіційно працевлаштуватися на території Чеської Республіки.

Робоча карта оформлюється на території Чехії у відділах іноземної поліції.

Видається вона на термін,який відповідає терміну робочого договіру (максимально на два роки) з подальшою можливістю оновлення.

Робоча карта є прикріплена до місця праці,тобто у випадку,якщо ви звільнитеся і не знайдете нову роботу за 3 місяці картка стає недійсна.

У зв’язку з тим,що Україна не входить до складу країн ЄС,цілий адміністративний процес для отримання робочої карти є більш складний та тримає довше.Всередньому робочу карту можна отримати за 90-120 днів від дня подачі пакету документів.

Першим кроком є заповнення резюме,яке ми далі розсилаємо до лікарень Чеської Республіки.Резюме пишеться українською мовою.Вам непотрібно переживати за переклад,про це подбаємо ми.

Одним з обов’язкових документів при пошуку роботи в лікарнях Чеській Республіці є нострифікація диплому.

Нострифікація диплому – це офіційна процедура, яка надає документам, виданим на території однієї країни, законної сили на території іншої.

Після того як ми успішно нострифікуємо ваш диплом,починається наступний етап на якому ви повині дістати дозвіл з Міністерства охорони здоров’я Чехії для роботи в медичних установах. Всі формальності ми беремо на себе,вашою задачею є співпрацювати з нами.

Під час вирішення адміністративних питань,ми знайдемо для вас місце праці в одній з лікарень ЧР.Для того,щоб вашу кандидатуру прийняли обов’язковою умовою є співбесіда з представником даної лікарні.Радимо вам віднестися до співбесіди серйозно,підготуватися до неї.Вигодою для вас буде,якщо до моменту співбесіди ви уже будете уміти розмовляти чеською хоча б на мінімальному рівні.

Після того як вашу кандидатуру схвалять,починається наступний етап – оформлення та подача пакету документів до Міністрества внутрішніх справ Чехії для отримання робочої карти.

Про перелік документів,які потрібні для кожного етапу ви будете інформовані за допомогою електронної пошти.

Напротязі процесу працевлаштування Ви можете полягати на максимальну підтримку з нашої сторони, ми будемо супроводжувати кожний Ваш крок у процесі одержання робочої карти. Всі формальності  з чеськими адміністративними органами та роботодавцями, при яких не буде необхідності Вашої особистої участі, ми здійснимо за Вас на підставі наданої довіреності.

Які витрати чекають на вас?

Наші послуги ми надаємо безкоштовно,але звичайно,що без витрат не обійдеться.

Ви повинні розуміти,що на вас чекають витрати в районі 7 тисяч чеських крон.

На що будуть витрачені ці кошти?

1.Нострифікація диплому – 3 тисячі чеських крон

2. За подачу заяви на видачу робочої карти потрібно заплатити 1 тисячу чеських  крон

3.Далі також оплачуються переклади та різного роду документи,які вам будуть потрібні для офіційного працевлаштування в Чехії.

Також ви повинні враховувати витрати на приїзд до Чехії та витрати на особисті потреби.

 

У лікарнях Чехії працює багато українців,росіян,поляків,словаків і т.д.Всіх іноземців тут приймають дуже добре.За час роботи нашої агентури не було жодних проблем,щодо адаптації працівників в лікарнях.Звичайно,що найголовнішим є знання чеської мови,для того,щоб не виникали проблеми при комунікації в колективі,а також з пацієнтами.

Зразу після наступу до праці ви будете працювати під професійним наглядом.В той момент,коли складете апробаційний іспит ви вже зможете працювати самостійно.

Що таке апробоційний іспит і чи варто його боятися?

Апробаційний іспит – це визнання освіти в Чехії,яку особа отримала в іншій країні.

Складається він з 4 частин.Для здачі цього іспиту потрібно уміти чеську мову.

Перша частина – це іспит у формі тестування,який містить 20 питань медичного характеру.На виконання цих завдань вам дається година часу.

Друга частина – також представляє собою 20 тестів,але їх зміст уже є дещо інший,переважно це закони,якотрі зустрічаються при роботі в медичних закладах Чеської Республіки.

Перші дві частини є можливість складати на різних мовах(російська,чеська,  англійська,  французька),але радимо вам складати дані іспити на чеській мові.

Третя частина іспиту – проходження практики,яку безпосередньо проходите прямо в лікарні,де працюєте.

Четверта частина(заключна)-усний іспит,на якому ви відповідаєте при комісії,складається він з 3 питань,у випадку,якщо ви не знаєте відповідь на одне з питань,то комісія може дати вам додаткове.Також на цьому іспиті важливу роль відіграють ваші знання чеської мови.

Після успішної здачі цих іспитів,вам видається дозвіл,за наявності якого ви можете працювати самостійно.

Початковий оклад лікаря після отримання картки працівника складає 27 000-30 000 чеських крон, сестри – 17 000-22 000 чеських крон. Після складення апробаційних іспитів цей оклад може бути збільшений на 30-50% залежно від посади, спеціалізації, змінності та т.п. В момент виходу на роботу Ви будете мати підписаний трудовий договір, який керується Трудовим кодексом Чеської Республіки, чеськими правилами оподаткування та законодавством. Це, наприклад, означає, що з вказаної вище зарплати роботодавець за Вас повинний платити податок, соціальне та медичне страхування загальною сумою близько 25 – 30% - в залежності від загальної суми Вашого заробітку, не підлягаючих оподаткуванню сум та т.п. В якості працівника та платника медичного та соціального страхування Ви, наприклад, маєте право на безкоштовну медичну допомогу в Чеській Республіці, маєте право на оплату лікарняного у випадку Вашої непрацездатності.

Також більшість медичних установ також надає своїм працівникам різні грошові та негрошові бенефіти – наприклад, 13-у зарплату, додатковий тиждень відпустки, допомогу на харчування, використання грошей з фонду культурних та соціальних потреб.

Згідно статистики Чеського статистичного управління середні витрати, наприклад, на харчові продукти складають 20% загальних витрат, витрати на проживання 21%, витрати на транспорт 11%, витрати на відпочинок та культуру 9%, витрати на одяг та взуття 5%, витрати на інші товари та послуги 12%.

Зрозуміло, що в різних регіонах ціни відрізняються, загальним правилом є, що найдорожчим регіоном є столиця – місто Прага, і навпаки, регіони з найнижчими витратами – Моравсько-Слезький та Устецький край.